Mida teha, kui sina ja su partner ei suhtu rahasse samamoodi

Jälgige, et kasutaksite eakohaseid sõnu ja väljendeid, näiteks ei võimalda lapse intellektuaalne areng veel aru saada abstraktsest seosest põhjuse ja ja tagajärje vahel.Püüdke näha „suurt pilti”. Lapse tutistamine, laksu andmine, näppude pihta löömine ei ole õiged ega ka lubatavad käitumisviisid. Teisalt otsib laps otsib ümbritsevast keskkonnast ja inimestelt ennustatavust, kindlapiirilisust ja turvalisust ehk kinnitust, et asjad on teatud kindlal viisil, et toimivad teatud piirid, et vanemad reageerivad ootuspäraselt. Sageli on seal vajadus saada märgatud, saada ema või isa tähelepanu ja lähedust. See aeg möödub kiiresti, selles tasub näha positiivset ning püüda seda aega nautida - õige pea saate kõigile sekeldustele vaadata tagasi väikese muigega. Kui sa aga neile maja peal otsa jooksed, siis viisakas ole ikkagi! Ja keegi ei pane pahaks, kui see väike tegur sinu jaoks suhtele vee peale tõmbab. Samuti ärge unustage, et olete oma lapse jaoks kõige olulisem inimene, ta vajab teie mõistmist ja tuge nii siis, kui ta on käitunud hästi kui ka siis, kui ta on teinud midagi valesti. Kui olete puhanud ja elurõõmus, siis ärritavad teid tunduvalt vähem ka lapse korraldatud nn pahandused.Laske lapsel oma energiat välja elada õues, mänguplatsidel ja muutke lapse vahetu, kodune keskkond nii lapsesõbralikuks ja ohutuks kui võimalik. Tekitage põnnile võimalus vabalt tegutseda, ilma et peaksite kogu aeg sekkuma, keelama või käskima. Sellises vanuses laps on juba piisavalt suur, et olla mõned tunnid ilma emata. Tõenäoliselt läks teie kohting nii kuumaks, et su kallim lihtsalt ei jõudnud sind ette hoiatada, et tal on majakaaslasi.

HOMME TEEN VAREM, MA LUBAN VÕIBOLLA! (CLICKBAIT NOT CLICKBAIT WAIT TILL THE END))

. Laps on sellises eas ainult lühikest aega, kus ta maailma avastamisel niivõrd suurt järelvalvet ja tuge vajab. Mida teha, kui sina ja su partner ei suhtu rahasse samamoodi. Näiteks, pange lapse käeulatusest ära asjad, mis võivad olla ohtlikud või katki minna, võtke põrandalt ära vaip, mis kardab mustust jne.Uurige, mis on lapse sõnakuulmatu käitumise taga. Mis iganes see põhjus ka pole, sinu silmarõõm kindlasti selgitab seda sulle hea meelega, kui küsid seda sõbralikult ega lase tal end hukkamõistetuna tunda. See ei ole privileeg või egoistlik soov, vaid täiesti pragmaatiline ja loomulik hädavajadus. Kui raske see ka ei tundu, püüdke igal juhul jääda rahulikuks, selgitada põnnile lühidalt, miks mingi käitumine või tegevus ei ole lubatud, mis on selle tagajärjed. Kasutage lapsega suhtlemisel aktiivset kuulamist, püüdke näha maailma pisikese inimese silme läbi, mõelge, kas pühendate talle piisavalt aega. Ärge arvake, et laps teeb pahandust meelega ega võtke seda isiklikult. Need on välise kontrolli vahendid, mis ei lase hakata arenema lapse sisemisel eneseregulatsioonil. Ka sinul peab mugav olema. Las tal olla oma territoorium, kus ta võib end vabalt tunda, mis võibki määrduda ja minna segamini. Oluline on regulaarselt oma „akusid laadida” ja saada uut jõudu. Kui aga sinu kallima või ka sinu enda elukorraldus on parasjagu selline, siis tasub eelarvamusest üle olla. Kui teie vahel polnud aga midagi peale ühe öö, siis muidugi ära hakka vanematega vaeva nägema - vaevalt sa nendega uuesti kohtud. Laenud veerennis, laenude refinantseerimine.

Mida teha, kui sina naudid suuseksi, aga su kallim ei taha.

. Muidugi võite alati ka sinu pool kohtuda, kuid mõne jaoks võib see pikemas perspektiivis lihtsalt igavaks muutuda. Selle kontrollimiseks teeb laps sageli korduvalt samu nn pahandusi, justkui testides, kaugele võib minna. Eks seegi vasta mõnikord tõele, kuid üha levinumaks põhjuseks vanemate juures elamiseks on lihtsalt rahaline kokkuhoid, kuni on suudetud koguda piisavalt raha kas enda elamispaiga ostmiseks või ka näiteks õppelaenu tagasi maksmiseks. Kui see väike teetõke ei saa sinu suhtele just saatuslikuks, siis tee ettepanek, et võiksite kõik neljakesi korraks kokku saada, et saaksid end kenasti tutvustada. Selle peale ei tohiks vihastada, vaid pigem rõõmustada, et laps on terve, aktiivne ja uudishimulik ning käituda taolistel juhtudel adekvaatselt, täiskasvanulikult.Väärtustage iseennast.

Kui näitad oma käitumisega üles lugupidamist, oled iga kord tagasi oodatud. Lapse sündides läheb noore ema kogu energia ja ressurss lapsele ja tähtsaim on tema roll lapsevanemana, kuid lapse kasvades muutuvad taas järjest olulisemaks ema enda vajadused, aeg ja energia, mis panustatakse iseendale. Hea, kui peres on kaks vanemat või siis on võimalik saada tuge kelleltki teiselt, näiteks mõnelt teiselt pereliikmelt, sõbralt, lapsehoidjalt jne. Väikelapseeas on lapse sisemine tung maailma avastada niivõrd tugev ja enesekontroll veel niivõrd nõrk, et selle „tungi ja tormi” all võib saada kannatada kes või mis iganes ette jääb. Maja on tõenäoliselt nende oma, seega ole parim külaline ja korista enda järelt. Isegi, kui kallima vanemad sinuga suhtlemise vastu huvi üles ei näita.Paljude inimeste jaoks seostub vanematega kohtumine juba tõsisemate kavatsustega suhtes nagu näiteks abiellumine

Märkused