Liitintress

Kui jätkate ostmist ka langeval turul, siis saate iga järgneva investeeringu teha odavamalt tasemelt.

Millal on parim aeg investeerimisega alustada? | SEB

. Korraga suurt summat paigutades on oht, et teete investeeringu kogemata turu tipus, millele võib järgneda järsk langus ja aastatepikkune periood, kus investeering püsib kahjumis. Kiir laen ilma kontoväljavõtteta üliõpilase krediit. Liitintressi puhul tekib suurem osa tulust investeeringu lõppfaasis, kus rahahulk, millelt intressi arvutada, on kõige suurem. Nii ütleb üks Hiina vanasõna, mis annab investeerimise kohta väärtusliku õppetunni. Tegelikult ei ole säärane käitumine mõistlik. Esiteks kipub asja edasilükkamine päädima tegemata jäämisega ja teiseks võimendab ühekordne suur rahapaigutus investeeringu riski. Investeerimine ei ole kiire rikastumise meetod, kuid aastate jooksul võib ka väike summa märkimisväärselt kasvada. Investeerimisega tasub alustada nii vara kui võimalik, sest aeg on investori suur sõber. See on intress, mida arvutatakse mitte ainult ise sisse pandud rahalt, vaid ka juba sellega teenitud tulult. Lugege lisaks:  Investeerige regulaarselt Ühekordse paigutuse asemel tuleks investeeringut ajaliselt hajutada ehk investeerida näiteks iga kuu või iga kvartal, hoolimata sellest, kas turg tõuseb või langeb. Isegi professionaalsetest investoritest suudavad vaid vähesed ajastamisega turgu võita ehk saavutada keskmisest turutootlusest paremat tulemust. Liitintressiga kasvavad peaaegu kõik väärtpaberi- ja fondiinvesteeringud, millest vahepeal raha välja ei võeta. Korraga suure summa investeerimine kasvatab riski Tihtipeale arvatakse, et investeerimiseks peab kõigepealt koguma suure summa sääste. Praktikas on odavat ostuhinda tabada väga raske ja üldjuhul ei ole see ka vajalik. Vabandatakse ennast välja lubadusega, et „alustan investeerimist siis, kui see raha on koos ja saan korraga teha arvestatava rahapaigutuse“.

Puu aga vajab kasvamiseks aega ja nii peate ka investeeringule andma võimalikult palju aega kasvada. Investeering on nagu puu, mille varjus võite vanaduspõlves mõnusalt istuda ja elu nautida. Alustades investeerimisega kohe, hakkate rakendama kaheksandat maailmaimet enda kasuks. Seega, kui lükkate investeerimisega alustamist viis aastat edasi, võib teil jääda teenimata suur osa tulust.

Noor, pane liitintress enda kasuks tööle!

.

Intressimäära arvutamine

.

Matemaatika: Liitintress

. Seepärast on Albert Einstein liitintressi nimetanud ka kaheksandaks maailmaimeks. Sellisel moel investeerides toimub iga ost eri hinnatasemelt, tänu millele väldite ekstreemumeid. Kui hind taas tõusma hakkab, on teie keskmine ostuhind madalam ja te tulete langusest kiiremini välja. Liitintress kui kaheksas maailmaime Kõige olulisem kontseptsioon, millest pikaajaline investor peab aru saama, on liitintress. Liitintress.

Märkused