Laenu intressid maksustamine, kiire raha teenimine

Intresside tulumaksuvabastus kehtib ainult pangahoiustele. Kõige soodsam kodulaen. Ma ei ole ise kummagagi eriti kokku puutunud, aga kel huvi, see googeldab ja uurib spetsialistidelt. Finantseerimisasutuseks muutumine ei ole alati oluliseks probleemiks, aga sa pead igal juhul teadma, et see toob kaasa täiendavaid kohustusi. Raamatupidamises kajastatakse algusest peale ostetud asja põhivarana ja kohustust laenukohustusena. Platvorm toimib Bondora-stiilis: laenuandja esitleb oma projekti ja soovijad saavad seda projekti finantseerida. Reaalselt seda siiski keegi ei kontrolli, seni kuni ettevõte pankrotis ei ole. Käenduse nõudmine on päris ebameeldiv praktika, see rikub ära OÜ loogika, et ettevõtte ja omaniku kohustused on eraldi. Samas kui projekt on hea, siis on ettevõttel võimalus saada soodsamalt ja ilma tagatiseta laenu ja sõpradel on jällegi hea võimalus veidi oma raha investeerida. Näiteks Matemaatika õhtuõpik oli Hooandja projekt. Samas sõbra firmale või Crowdestatele laenu andmisel on see vaid täiendav tehniline kohustus. Maksustamist see keeld ei puuduta, kui siiski laenu antakse, tuleks ilmselt lähtuda sarnasest loogikast nagu töötajatele laenu andmisel. Investly –  faktooring ettevõtetele. Samas pangad tagatiseta laenu ei anna ja väikefirmal polegi tihtilugu midagi tagatiseks anda. Siinkohal on peamiseks riskikohaks see, et laenuandmine ei tohiks muutuda ettevõtte „peamiseks ja püsivaks“ tegevuseks. Laenukeelu mõttest ja selle rikkumise tagajärgedest võib lugeda pikemalt järgnevast artiklist. Laenu intressid maksustamine, kiire raha teenimine.

Pikaajalised laenud | SEB

. Raha on ennegi sõpru ja sugulasi tülli ajanud, sellega pole mõtet riskida..

Laenu ja liisingu intressimäärad - Swedbank

. Kapitalirent on nagu laen, maksad intresse ja laenu põhiosa ning lõpuks saab ostetud asi sinu omaks. Raamatupidamise bilansis vara ega kohustust ei ole, intressiosa eraldi ei näidata, ongi ainult kuludes igakuise rendi osa. EAS jagab osadele valdkondadele toetusi. Liisinguid on kahte liiki: kapitalirent ja kasutusrent. Kasutusrent on nagu näiteks kontoriruumide üür, kasutad teisele kuuluvat asja ja maksad selle eest renti. Sa ei teagi täpselt, kellele su raha läheb. Kasvufaasis ettevõte vajab raha arenemiseks, seega vahel tuleb laenu võtta. Segadust laenuandmise reeglite ümber on palju, proovin natuke selgust tuua. Terve hulk on selliseid firmasid, kelle peamiseks leivaks ongi toetuste vahendamine ja projektide kirjutamine.

Laenud Eestis ilma tagatiseta eraisikutele kuni 10 000.

. Hooandja – peamiselt kultuurivaldkonna projektid. Kui laenuandjaks on sõbra firma, siis intressimaksetelt tulumaksu kinni pidama ei pea. Vähem võib ka, aga siis tuleb vahelt erisoodustuse maksud maksta. Konsulteeri oma juristiga 🙂. Rohkem intressi võib alati küsida. Eeskätt on teemaks siis Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses esitatud nõue, et sa pead tuvastama laenusaaja isiku – mis nt Bondora juhul ei ole reaalselt võimalik. Loe täpsemalt selle postituse lõpuosast. Teinekord on vaja ka laenu anda – töötajatele või omanikele või hoopis investeerimiseks. Reaalselt ei hakka keegi sellepärast pankadest pakkumisi võtma ja protsendi murdosad pole olulised, aga võib lähtuda Eesti Panga statistikast. Hetkel pole teemaks, aga intressimäärad peaksid tulevikus tõusma hakkama.

Kodulaen · LHV

Märkused