Laen rahasüst

Rahasüst “müü ja rendi tagasi” tehingu abilMöödunud aasta ärikinnisvaraturu arengutest jäi silma kiire kapitali kaasamise viis, milleks on kinnisvara müük finantsinvestorile eesmärgiga see siis ise pikaajaliselt rendile võtta.

“Ei saa salata, et ka Colonna investorid olid Rimi potentsiaalsed kosilased, aga kahjuks seekord mitte esikohal,” tõdes ta.Õunamägi möönis, et müük ja tagasirentimine on üsna tavaline äritehing kõikjal läänemaailmas juba paarkümmend aastat. Investorite vaatest on aga kümneaastane leping oluliselt riskivabam. Tema sõnul on sale and lease back-tehingu puhul oluline, et müüja oleks lühema või pikema perioodi huvitatud oma äritegevuse jätkamisest samal objektil.Küsimusele, miks see samm Rimile hea oli, vastas Laatre, et kinnisvaraarendus nõuab mahukaid investeeringuid. Selline summa on juba selline, et keegi nagu niisama sulle seda laenu ei anna. “Ostjaks võivad olla igasugused ettevõtted ja miks mitte ka eraisikud,” märkis ta.Rimi tehingu kohta märkis Õunamägi, et see oli kindlasti hea raha kaasamise võimalus, arvestades praegust turuolukorda. “Praegu on võimalik kaasata ka keskpika lepinguga viis aastat kapitali. Ja tootlused ei ole tema sõnul aastaga drastiliselt muutunud.. Kuigi paljud äri­ettevõtted niimoodi tahaks mõelda,” märkis juht. Olen võlgnik kust saab laenu.

Kiir laenud postkontorisse; kust kõige lihtsamini laenu saad

. Põhitegevuse arendamise finantseerimine kinnisvara müügiga sobib ettevõtetele, mis omavad tootmist-tööstust, ladusid, logistikaparki ning büroopinda. Aga ­Rimi põhitegevus on ikkagi toidukaupade jaemüük ja seega on loomulik, et kinnisvara osatähtsus kogu äritegevuses ja bilansis peab olema proportsionaalne. Põhjusena tõi ta välja, et sellised tehingud tuleb väga hoolikalt ette valmistada.

Estonian Cell kasvatas ekspordikäivet 13% (Äripäev) - EMPL

. Samas tuleb tähele panna, et kui turul pakutakse kaheaastase tegutsemiskogemusega ettevõtte kümne­aastast lepingut, siis ei ole see ilmselt võrreldav kahekümneaastase tegevusperioodi ja kogemusega ettevõtte kümneaastase lepinguga. Soovin võtta laenu sinuraha24.ee. Laen koheselt. Hinnake hoone väärtust ja jääkväärtust ning pakkuge mõistlik ning turu tingimustele vastav rendihind. Laen rahasüst. Kui tegu on spetsiifilise kinnisvaraga, pole mõtet seda üürida.Kindlasti ei sobi sale and lease back-tehing raskustesse sattunud ettevõttele.

Laenu tagasimaksekalkulaator » Vivus kiirlaen

. Sale and lease back-tehing toob juurde veel kolmandagi osapoole, kes võtab suure osa riskidest enda kanda

Märkused