Coop Pank AS

ERR kajastab praegust aktsionäride struktuuri: Coop Pank teatas börsilemineku plaanist Panga aktsionärid otsustasid esmaspäeval suurendada aktsiakapitali nelja miljoni euro võrra. „Näeme, et tänane hetk Eesti pangandusturul ning lähiaastate perspektiiv soosivad kodumaisel kapitalil põhinevaid panku, kel on kiire kasvuambitsioon ning valmisolek keskenduda tooteinnovatsioonile. Erakorralisi tulusid kõrvale jättes kasvas Coop Panga pangandustegevusest teenitud kasum eelmise aastaga võrreldes kolm korda. Lisaks sai panga juhatus volituse asuda ette valmistama aktsiate avaliku noteerimise protsessi. Inbank ja Andres Sonn kavatsevad IPO käigus aktsionäride ringist väljuda. Täname investoreid senise panuse eest panga arengusse,“ lausus Jaanus Vihand.Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pank lisakapitali ei saaks. Edasise kasvu finantseerimiseks vajame täiendavat kapitali. Liikmeid Eestis kümneid tuhandeid.

Coop Pank – Vikipeedia

. Jutt on olnud erastamisest, aga sellise suuruse ja spetsiifikaga firma ikka müüakse suure tõenäosusega mõnele kodumaisele või rahvusvahelisele konkurendile. Pakun, et üritavad mingi lahendusega enne IPOt siiski välja tulla.Ma arvan, et nad pidasid arvelduskontot, mitte investeerimiskontot silmas. Enamikul neist pole mingit omanikutunnet ega huvi Tsoopi kui terviku käekäigu vastu - niisiis kolhoos. Siiralt loodan, et IPO õnnestub ning panga turuväärtus suureneb kauplemise alustamise järgselt. Oleks oodanud suuremat summat. Viipemaksed - kõik, mida pead sellest teadma. Või siis Hollandi tüüpi oksjoni. Kui Eesti Teed ka läbi ime Oktoobris börsile peakski jõudma, siis lausa kolm ettevõtet aasta jooksul turule tulemas! Üldiselt likviidusega pole emissiooniturgudel probleeme tekkinud - raha on kontodel ja deposiitides palju.

Avaleht | Coop Pank

. aktsiaid osta ei saa ja muid investeerimistoiminguid pole ka näha.Tädi Maali ja Sauna-Madis ei tahagi neid aktsiaid osta. Teemaks firma börsile tuleku ettevalmistused. Antud juhul avalik enampakkumine ei pea tähendama IPO-t, IMO. Seetõttu on plaan eelistada aktsiate märkimise käigus investoreid, kes samaks ajaks kasutavad aktiivselt Coop Panga teenuseid. objekte avalikel enampakkumistel. „Soovime näha aktsionäridena ennekõike oma panga kliente. Coopi kliendist investor, kes investeerib teise panga kaudu. Coop Finants ja Säästukaart ja Säästukaart Pluss on lihtsalt liiga head kliendibaasi tootjad selleks, et seda mitte teha. Antud juhul avalik enampakkumine ei pea tähendama IPO-t, IMO.Enampakkumise vormis IPO kõlab kogemuse mõttes väga huvitavalt, aga ma sügavalt kahtlen, et keegi seda selliselt teha isegi natuke tõsiselt kaalub.

Coop Pank -

. Aasta alguses võttis pank kasutusele uue infosüsteemi, mis kiirendas oluliselt väikelaenu taotlemis- ning väljastamisprotsessi. Lõpusirgel on ettevalmistused sularaha sissemakse võimaluse pakkumiseks Coopi kauplustes. aasta sügisel.„Coop Panga esimese poolaasta majandustulemused ning rekordiline klientide arvu kasv viitab võimalusele veelgi ambitsioonikamalt tegutseda. Nimelt eeldan, et Coop Pank soovib oma aktsiate noteerimist börsi Põhinimekirjas. Tundus lihtsalt majandusloogikast lähtudes mõttetu nii väikest asja börsile tuua. Ühesõnaga, kui Coop juhtub "kodupood" olema, on rahaliselt endiselt mõistlikum jätkata Säästukaart Plussi kasutamist debeetkaardina. Samuti soovime anda Eesti inimestele ja panga aktiivsetele klientidele võimaluse lüüa kaasa kodumaise panga kasvuloos ja soetada ettevõtte aktsiaid varases faasis,“ lausus Margus Rink. Märkida saavad ainult olemasolevad aktsionärid. Orienteeruv ajaraam on pool aastat, mille ajal on pank valmis börsile minema," rääkis nõukogu esimees Jaanus Vihand. Tuleb meeldivalt likviidne aktsia. Kui avalikkuselt ka midagi kaasatakse, siis tõenäoliselt isegi rohkem. Finantsnõustaja peamine ülesanne on Coop Panga juhatuse ja nõukogu nõustamine kogu aktsiate avaliku pakkumise protsessi vältel. Mind see küll enam ei huvita - ma ei ole Coopi klient ei panga ega kaubandusketi vormis juba mõnda aega, ja tõenäosus selle kliendisuhte taastumiseks ei ole väga suur. Inbank ja Andres Sonn kavatsevad IPO käigus aktsionäride ringist väljuda.Börsilt kaasatavat raha kasutatakse tegevusmahtude kasvatamiseks, et saavutada kriitilist ärimahtu. Ministeerium on seisukohal, et tänaseks on AS Eesti Teed moodustamise ajendid ära langenud ja sellest tulenevalt ei ole riigi osaluse säilitamine äriühingus enam põhjendatud ning vajalik. „Coop Pank on sisenemas uude kasvufaasi ning peab oluliseks laiapõhjalise klient-omanikest koosneva investorbaasi kaasamist. Börsiletulijate nimekirjas võiks tema asendada ikka EnefitGreen'iga. aktsiaid osta ei saa ja muid investeerimistoiminguid pole ka näha.

Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Ühtlasi saab Coop Pank nii käitudes, võimalikult palju kuiva püssirohtu oma kasvuplaanide teostamiseks. Kasvu panustasid kõik finantseerimisega tegelevad äriliinid – kodulaen, tarbimislaen, ärilaen ning liising. Boonust koguneb nii, et lausa mühiseb. Baltikumi investor võib juba poole aasta pealt rõõmustada. Coop Pank AS. aastal panga ostmise järel antud lubaduse, et tulevikus saavad kliendid olla ka panga aktsionärid. aasta majandusaasta konsolideeritud aruande. No tegemist toreda organisatsiooniga külainimestele, kes saavad hüvesid seeläbi, et nende külas on pood olemas. Antud juhul avalik enampakkumine ei pea tähendama IPO-t, IMO.Seda ju kõik arutasidki, et algne viide IPO kohta muudeti ümber avalikuks enampakkumiseks. Samuti jätkus elektrooniliste pangakanalite arendamine, mille käigus lisati uusi funktsionaalsusi interneti- ja mobiilipanka. Kapitali meil on vaja ja umbes tund tagasi toimunud aktsionäride üldkoosolekul otsustati panga aktsiakapitali suurendada nelja miljoni euro võrra. Vastati, et nii on ja jääb. Aus inimene kes annab laenu estravel reisilaen. aga no nagu näha siis juba on muudetud plaani. Hinnanguliselt võtab see protsess aega umbes pool aastat ning Coop Panga aktsiate avalik emissioon võiks toimuda kõige varem sügisel. Coop Finants ja Säästukaart ja Säästukaart Pluss on lihtsalt liiga head kliendibaasi tootjad selleks, et seda mitte teha.Nii kummaline kui see ka pole, töötab Säästukaart Pluss Coop panga kliendiks hakkamise. Pakun, et üritavad mingi lahendusega enne IPOt siiski välja tulla.

Coop Pank

. Ühesõnaga, kui Coop juhtub "kodupood" olema, on rahaliselt endiselt mõistlikum jätkata Säästukaart Plussi kasutamist debeetkaardina.See käis nüüd küll kähku. Coopi kliendist investor, kes investeerib teise panga kaudu.Mina ei saa aru, et mis selles naljakat on. „Eelistasime LHV pakkumust, kuna neil oli ette näidata kõige suurem jaeinvestoritele suunatud avaliku pakkumise korraldamise kogemus Eestis,“ ütles Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink. Mind see küll enam ei huvita - ma ei ole Coopi klient ei panga ega kaubandusketi vormis juba mõnda aega, ja tõenäosus selle kliendisuhte taastumiseks ei ole väga suur.Juba üle aasta tagasi juhtisin sellele panga tähelepanu. Kasvu taga olid eelkõige eraklientide hoiused. Teine oluline otsus, mis vastu võeti, on see, et juhatus saab alustada IPO protsessi ettevalmistamist. aastaks ei olnud hooldeturul efektiivset konkurentsi ning riik pidas vajalikuks omada elutähtsa teenuse tagamiseks ressursse, mida erakorralistes oludes kasutada. Sest kui tullakse välja suhteliselt kõrge valuationiga nagu paistab, eeldades investorite poolt preemia maksmist suhtes võrdlusgrupiga, siis seda enam peavad sellise väikse panga kasvuootused olema põhjendatud. Pikad tekstid, ei läbi näri kõigest kohe

Märkused